Kickboxing

Zajęcia grupy początkującej przeznaczone są przede wszystkim do osób, chcących poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną oraz samopoczucie.

Ćwiczący poznają kickboxing od podstaw ucząc się technik poruszania, zadawania ciosów i obron przed nimi.

 

Różnorodność form i środków treningowych oraz zestaw ćwiczeń ukierunkowanych specjalnie dla tej dyscypliny sportu sprawia, że zajęcia są ciekawe i wszechstronnie rozwijające.

Zaczynając od treningów typowo technicznych, gdzie nauczamy i doskonalimy poszczególne ciosy i obrony przed nimi, poprzez treningi z wykorzystaniem worków, tarcz, skakanek i innego sprzętu, aż do treningów siłowych, kondycyjnych czy w końcu stretchningowych mających na celu poprawę gibkości ogólnej i ukierunkowanej. Jednym słowem różnorodność treningów przyczynia się do poprawy wszystkich cech motorycznych. Konstrukcja i przebieg zajęć jest odzwierciedleniem treningów zawodników wyczynowo uprawiających kick-boxing. Treningi jednak są całkowicie bezpieczne i dostosowane do fizycznych możliwości ćwiczących ponieważ przeprowadzane na grupach początkujących są jedynie tzw praca zadaniowa w parach a nie sparingi. Na zajęciach intensywność wysiłkowa jest umiarkowana. Ćwiczenia w parach zawsze są pod ścisłą kontrolą tzn. ściśle określone zadania i tylko z użyciem ochraniaczy typu rękawice bokserskie czy ochraniacze na nogi co pozwala zmniejszyć ryzyko poważnych urazów bądź kontuzji.

Nasze treningi budują i podtrzymują kondycje fizyczna na poziomie umożliwiającym odbywanie specjalistycznego treningu, kształtują technikę, odwagę, piękną sylwetkę, przede wszystkim cechy motoryczne tj., szybkość, siłę, wytrzymałość, gibkość, równowagę, skoczność, koordynację, zręczność i zwinność; wzmacniają układy: oddechowy, stawowo-mięśniowy i krążenia . W programie są ćwiczenia z zakresu sprawności ogólnej i specjalnej. Poza treningami typowo technicznymi są również obwody stacyjne, z wykorzystaniem tarcz, worków i łap bokserskich ,skakanek itp. Wszystkie ćwiczenia w parach odbywają się w sposób bezpieczny przy wykorzystaniu sprzętu ochronnego tj., rękawice bokserskie, ochraniacze stóp i piszczeli, ochraniacza na zęby, dzięki którym wszelkie urazy i kontuzje są ograniczone do minimum.

Zajęcia te również wychowują. Trener daje pozytywne wzorce. Pokazuje, że w walce sportowej najważniejsze są zasady fair play, które odróżniają ją od walki realnej, przemocy, bezmyślnej agresji.

Osoby, które opanowały już podstawy i chcą spróbować swoich sił z przeciwnikiem na kontrolowanym sparingu lub z trudniejszymi kombinacjami zapraszamy na zajęcia grupy średnio-zaawansowanej.