Muay Thai

Muay Thai (Boks tajski)

Boks tajski(taj. muay thai, มวยไทย) – tajski sport walki oraz sztuka walki kładąca nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami.

Wspaniała forma sprzyjająca rozwojowi fizycznemu. Sport, który wychowuje i daje pozytywne wzorce, jak również uczy rywalizacji sportowej. Pokazuje, że w walce sportowej najważniejsze są zasady fair play, które odróżniają ją od walki realnej, przemocy i bezmyślnej agresji.

To zajęcia dzięki, którym nie tylko nauczysz się walczyć, ale również zaczniesz pokonywać swoje słabości. Bardzo intensywne zajęcia wzmacniające całe ciało, poprawiające sprawność ruchową i kondycję. Część główną poprzedza dokładna rozgrzewka. Podczas treningu wykorzystywane są tarcze i worki, ochraniacze na piszczele i rękawice.

Aby spróbować swoich sił wystarczy tylko podstawowy strój sportowy jak: koszulka, spodenki i sprzęt ochronny.

Zajęcia prowadzone są na średnio-zaawansowanym poziomie. Osoby dopiero rozpoczynające przygodę ze sportami walki zapraszamy w pierwszej kolejności na poznanie podstaw uderzeń rękami – na boksie dla początkujących, lub rękami i nogami – na kickboxingu dla początkujących.